891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

W mistrzostwach Polskiego Związku Karate, które odbyły się w dniu 17.10.2020r. w Wieliczce, wzięło udział 109 zawodników z 40 klubów. Naszą szkołę reprezentował Piotr Węgliński, uczeń klasy IIK technikum informatycznego, na co dzień trenujący w Klubie Karate Morawica pod czujnym okiem sensei Andrzeja Horny.
Piotr wystartował w kategorii Junior +65 kg, po raz pierwszy od czasu wybuchu pandemii stanął ponownie na tatami. Nasz zawodnik startował w konkurencji kata (pokaz) oraz kumite (walka) i zdobył – z ogromną przewagą – złoty medal w każdej z nich.

Piotr, ważący niespełna 71 kg, stoczył 3 walki i każdą wygrał. W trzecim pojedynku stanął naprzeciw rywala, który ważył o 40 kg więcej (110 kg) i był zdecydowanie wyższy. Pojedynek z tak trudnym zawodnikiem wymagał zmiany taktyki, która z powodzeniem sprawdzała się w poprzednich starciach. Pomimo trudnej sytuacji Piotr uzyskał zdecydowaną przewagę w tym wymagającym pojedynku i wygrał jednogłośnie.
Gratulujemy Piotrowi tak wspaniałych sukcesów!
Składamy serdeczne podziękowanie panu Robertowi Cieśli, właścicielowi firmy Metabex, który systematycznie wspiera działania Klubu Karate Morawica, m.in. w organizacji wyjazdów Piotra na turnieje.