SPORT
KALENDARZ
wrzesień 2021
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

W dniu 8 czerwca 2021 roku w Powiatowym Zespole Szkół w Łopusznie obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły, którym jest kard. Karol Wojtyła. Dzień ten skłonił do tego, aby na nowo zgłębić nauczanie Św. Jana Pawła II i szukać w nim inspiracji do nieustannego rozwoju duchowego.

Pontyfikat Jana Pawła II jest wielkim zwycięstwem Boga w dziejach świata. Przez prawie dwadzieścia siedem lat Papież kierował nasze serca do Boga. Wzywał do respektowania praw małżeństwa i rodziny. Stawał w obronie pokrzywdzonych, odrzuconych i cierpiących. Kształtował charaktery ludzi, wpływał na losy świata. Żartował z nami, bawił nas, modlił się, płakał. Gdy przyszła choroba nie wstydził się swojej ludzkiej słabości. Świętość Jana Pawła II wyrażała się także w postawie wobec ludzi – zwłaszcza ubogich, chorych i niepełnosprawnych. Pontyfikat Św. Jana Pawła zmienił bieg historii świata, przemieniając świadomość i serca milinów ludzi.

W ramach obchodów Dnia Patrona Szkoły zorganizowany został szkolny konkurs wiedzy o papieżu Polaku. Znajomość biografii, pontyfikatu i nauczania  Jana Pawła II w konkursie  o patronie szkoły zaprezentowało 30 uczestników.

Laureatami konkursów zostali:

I miejsce  –  Szymon Szymkiewicz (klasa IIB)

II miejsce – Wiktoria Titkin ( klasa IIB)

III miejsce – Wiktoria Kowalczyk (klasa IIA)

Wyróżnienia zdobyli:

Kamila Ratuszniak (klasa IIB)

Klaudia Ciszek (klasa IA)

Weronika Czeszek (klasa IIC)

Dominika Wawrzoła (klasa IIA)

Uroczystego wręczenia nagród oraz pamiątkowych dyplomów dokonała dyrektor szkoły – pani Grażyna Bekier.

Zwycięzcom konkursu serdecznie gratulujemy.

Dodaj komentarz