SPORT
KALENDARZ
grudzień 2023
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

W poniedziałek, 4 września, w Powiatowym Zespole Szkół w Łopusznie odbyło się rozpoczęcie roku szkolnego 2022/23. Swoją obecnością uroczystość uświetnili zaproszeni Goście: Burmistrz Miasta i Gminy Łopuszno Pani Irena Marcisz, Sekretarz Miasta I Gminy Łopuszno Pani Małgorzata Barcicka, Radny Powiatu Kieleckiego Pan Łukasz Woźniak, Przewodniczący Rady Rodziców i Dyrektor MGOPS w Łopusznie Pan Mariusz Łuszczyński, Zastępca Przewodniczącego Rady Rodziców Pani Katarzyna Dzwonek oraz grono pedagogiczne, rodzice i uczniowie.

Pani Agnieszka Prędota-Gad, Dyrektor Szkoły, powitała serdecznie wszystkich zgromadzonych, a w swoim przemówieniu skupiła się na wartości zdobywanej wiedzy, konieczności rozwijania talentów i umiejętności oraz tworzenia relacji z innymi ludźmi, podkreślając, że najlepszym miejscem do tego jest szkoła. Podobnych akcentów nie brakowało w skierowanych do młodzieży słowach zaproszonych Gości. Pani Dyrektor zwróciła się następnie do tegorocznych 202 pierwszoklasistów, których zachęciła do wykazywania się odwagą i uporem w realizowaniu swoich marzeń i korzystania z pomocy przychylnej kadry pedagogicznej oraz zapoznała z wychowawcami: kl. I A – p. Anna Szymkiewicz; kl. I B – p. Renata Gołuch; kl. I C – p. Justyna Strzelec; kl. I D – p. Paweł Stachura; p. I E – p. Marcin Wróbel; kl. I F – p. Aneta Kryszczak; kl. I H – p. Danuta Kotwica. Na koniec Pani Dyrektor życzyła wszystkim 799 uczniom zdrowego, bezpiecznego i pełnego sukcesów roku szkolnego oraz wytrwałości i satysfakcji w zdobywaniu cennego daru – wiedzy. Na ręce Przewodniczącego Komisji Oświaty, Sportu i Turystyki Pana Łukasza Woźniaka złożyła zaś podziękowania Organowi Prowadzącemu – Powiatowi Kieleckiemu za wspieranie przez Powiat zadań statutowych szkoły, za stale okazywaną pomoc i zrozumienie w realizacji projektów oraz przedsięwzięć służących jej rozwojowi. Po uroczystości uczniowie udali się do sal lekcyjnych, by po wakacyjnej przerwie spotkać się ze swoimi wychowawcami.

Dodaj komentarz