SPORT
KALENDARZ
Maj 2021
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Wspaniałe podsumowanie sportowego roku 2019: w 68 Plebiscycie Sportowym  „Świętokrzyskie Gwiazdy Sportu” Piotr Węgliński, uczeń I klasy Technikum Informatycznego w naszej szkole zwyciężył w powiecie kieleckim, zajmując I miejsce w kategorii : Talent Roku – Chłopcy. Wyróżnienie odebrał z rąk Senatora RP Krzysztofa Słonia, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego  Renaty Janik oraz Starosty Kieleckiego Mirosława Gębskiego. Wręczenie nagród odbyło się na uroczystej gali w dniu 31.01.2020 roku w siedzibie Targów Kielce.

Piotr od 8 lat trenuje karate pod okiem sensei Andrzeja Horny (3 Dan) w KKM. Ma na swoim koncie wiele wygranych turniejów w kraju oraz poza granicami Polski. Od 2018 roku jest członkiem polskiej Kadry Narodowej PFKS . Tylko w 2019 roku, startując w 16 turniejach krajowych i zagranicznych (Norwegia, Szwajcaria, Rumunia, Rosja, Czechy)  zdobył 16 medali, w tym te dwa najważniejsze w jego karierze: dwa medale Mistrzostw Europy, które odbyły się w czerwcu w czeskiej Pradze.

Systematyczna, ciężka praca, wiele godzin spędzonych na treningu pod okiem wspaniałego trenera (5-7 razy w tygodniu, 3-4 obozy sportowe rocznie oraz udział w wielu seminariach czy zgrupowaniach) musi przynieść efekty. Mimo młodego wieku, nasz uczeń jest już dobrze znanym zawodnikiem w środowisku karate nie tylko w Polsce, ale również w Europie. Piotr nie spoczywa jednak na laurach, kilka godzin po odebraniu prestiżowej nagrody wyjechał na zimowy obóz sportowy do Zakopanego, gdzie  przygotowuje się do kolejnego sezonu startowego.

Zachęcamy wszystkich do realizacji swoich pasji, artystycznych, twórczych czy sportowych. Piotr jest najlepszym przykładem, że można pogodzić swoje zainteresowania z nauką szkolną, nawet jeśli zajmują wiele czasu. Pamiętajcie, że zawsze możecie liczyć na wsparcie naszych nauczycieli, wychowawców oraz Dyrekcji Szkoły.

Wszystkich chętnych, bez względu na wiek i sprawność fizyczną, zapraszamy do poćwiczenia z naszym Mistrzem na sali gimnastycznej Powiatowego Zespołu Szkół w Łopusznie we wtorki oraz czwartki w godzinach 1830-1930.

 

 

Dodaj komentarz