SPORT
KALENDARZ
Sierpień 2020
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
oferta edukacyjna

W dniu 27.05.2017 uczestnicy projektu „Rozszerzona matura – świadoma inwestycja w przyszłość”, Poddziałanie 8.3.4 Rozwój szkolnictwa ponadpodstawowego w budowaniu kompetencji kluczowych RPOWŚ, wzięli udział  w kursie „Pierwszej pomocy przedmedycznej z elementami anatomii”.

W trakcie 8 – godzinnego szkolenia uczestnicy poznali elementy anatomii i fizjologii człowieka, przepisy prawne regulujące kwestie udzielania pierwszej pomocy, dokonywali oceny bezpieczeństwa oraz stanu osób poszkodowanych. Poznali zasady postępowania  z osobami nieprzytomnymi. Ćwiczyli resuscytację krążeniowo-oddechową u osoby dorosłej, dziecka i niemowlęcia. Zapoznali się z zasadami udzielania pomocy  w nagłych stanach chorobowych i zagrożeniach życia, takich  jak: wstrząs, atak epilepsji, zawał serca, udar mózgu, omdlenie, cukrzyca, czy zatrucie oraz postępowania przy urazach (ranach, krwotokach, krwawień z nosa, oparzeń, urazów głowy, złamań i zwichnięć).  Ponadto ćwiczyli udzielanie pomocy podczas wypadków drogowych: ewakuację z pojazdów, zdejmowanie kasku motocyklisty. Wszystkie ćwiczenia odbywały się z wykorzystaniem fantomów, manekinów i urządzeń wykorzystywanych w sytuacjach ratowania życia. Ponadto zostały one tak zaaranżowane, aby odpowiadały realnym sytuacjom występującym podczas nieszczęśliwych wypadków.  Szczególnym atutem kursu były ćwiczenia z wykorzystaniem jedynego do tej pory w Polsce trenażera krwotocznego, wyprodukowanego przez firmę szkolącą naszych beneficjentów – Medalion Szkolenia z Gdańska.

Po zakończeniu kursu uczestnicy otrzymali imienne dwujęzyczne certyfikaty (PL/ENG) zgodne ze wzorcem MEN z zakresu Pierwszej Pomocy.

 

Dodaj komentarz