SPORT
KALENDARZ
Maj 2021
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

W dniu 9 kwietnia licealistki z klasy 3 A: Justyna Kowalczyk, Emilia Stępień i Gabriela Szczerek odebrały w naszej szkole nagrody i dyplomy za wykonaną pracę konkursową wyróżnioną w czwartej edycji konkursu „Policjanci w służbie historii”, który realizowany był w ubiegłym roku szkolnym.
W związku z obecną sytuacją pandemiczną nagrody wraz z dyplomami wręczył p. Artur Szkot – nauczyciel przedmiotu pn. Edukacja prawno-policyjna. Gratulujemy!


Konkurs „Policjanci w służbie historii” jest adresowany do uczniów klas policyjnych w ramach współpracy Instytutu Pamięci Narodowej z Komendą Główną Policji. Jego celem jest zainteresowanie uczniów najnowszą historią Polski ze szczególnym uwzględnieniem historii Policji w czasach II Rzeczpospolitej i II wojny światowej oraz jej wkładu w odzyskiwanie przez Polskę niepodległości i odbudowę Państwa Polskiego. W ramach zadań konkursowych uczniowie odkrywają sylwetki policjantów, których postawa może być wzorem służby Polsce i Polakom, miejsca pamięci z nimi związane oraz przekazują zdobytą wiedzę innym w postaci nagranego filmu, odwiedzenia miejsc pamięci związanej z bohaterem oraz przeprowadzenia żywej lekcji historii dla wybranej grupy społecznej.

Film konkursowy, który przygotowały nasze laureatki, znajduje się na kanale YouTube naszych klas policyjnych. Link poniżej:

Dodaj komentarz