maj 2024

,,Podążaj za pasją, a sukces będzie podążał za tobą” – to motyw przewodni niecodziennego spotkania, które miało miejsce 31. 03. 2023 r. w PZS w Łopusznie. Gościem okazała się Pani Agnieszka Marczak – pochodząca z Kielc akrobatka-kontorsjonistka, mistrzyni Hula-Hoop, promotorka zdrowego trybu życia, a przy tym finalistka programu ,,Mam talent” w 2013 roku.

Po miłym powitaniu przez Panią Dyrektor Agnieszkę Prędotę-Gad, artystka zaprezentowała publiczności pokaz sztuki akrobatycznej. Swoich sił w prostych układach mogli spróbować także nasi uczniowie. Następnie Pani Marczak opowiedziała młodzieży o początkach swojej przygody z akrobatyką, rozwijaniu tego hobby, w końcu zagranicznych występach, ale przede wszystkim podkreśliła, jak ważną wartością dla człowieka jest posiadanie jakiejkolwiek pasji, która przynosi mu przyjemność oraz satysfakcję, a przy tym staje się sposobem owocnego spędzania czasu w dobie telefonów. Artystka podzieliła się z młodzieżą wspomnieniami z udziału w programie ,,Mam talent”; opowiedziała, jak wygląda telewizja od kulis i na czym polega magia ekranu. Wskazała także, że czasem pasja zbyt szybko staje się rutyną lub po prostu zamienia się w sposób zarabiania pieniędzy, a wtedy nie można już mówić o pasji. Bardzo dojrzałe pytania zadawali gościowi uczennice i uczniowie naszej szkoły. Interesowało ich m. in., jak można pogodzić życie zawodowe, a wcześniej studiowanie, z rozwijaniem talentu, czy w życiu potrzebne są autorytety, jakie są rady na krytykę lub hejt, a nawet jak wygląda codzienny jadłospis akrobatki.

Spotkanie z Panią Agnieszką Marczak było niezwykle potrzebne. Artystka nie tylko przez słowa, ale również przez pokaz swoich umiejętności i widoczną, czerpaną z tego radość dała wspaniałe świadectwo swej pasji, wytrwałości i zainspirowała młodzież do twórczych poszukiwań różnych aktywności – po to, by odszukać cel w życiu, spełniać się, osiągać szczęście i wyzwalać pozytywne emocje.

Dziękujemy Pani Agnieszce Marczak za przyjęcie zaproszenia, poświęcony czas i wspaniałe spotkanie z młodzieżą.