SPORT
KALENDARZ
grudzień 2023
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

„Staże zagraniczne – droga ku lepszej przyszłości” był projektem adresowanym do uczniów klas II i III i IV kształcących się w zawodzie: technik informatyk, technik usług fryzjerskich. Uczestnikami praktyk zawodowych byli uczniowie z odpowiednią  znajomością  języka  angielskiego oraz najlepszymi wynikami w nauce.

Projekt zakładał przeprowadzenie 2-tygodniowych praktyk zawodowych dla jednej grupy 28-osobowej wraz z opiekunami. Na miejsce praktyk wybrano Grecję. Wszyscy uczestnicy praktyk byli po odpowiednim przygotowaniu teoretycznym oraz praktycznym w swoim zawodzie. Praktyki te były znakomitym uzupełnieniem nauki w szkole oraz okazją do analizy porównawczej polskich i zagranicznych miejsc pracy. Pozwoliły uczniom na doskonalenie umiejętności interpersonalnych i językowych, radzenia sobie w nowych sytuacjach, lepszego zarządzania czasem i posiadanymi pieniędzmi. Wszystko to zaowocowało lepszym startem w dorosłą przyszłość. Przyczyniło się do kreowania postaw przedsiębiorczych czy podniesienia poczucia własnej wartości. Projekt pozwolił również na uwrażliwienie młodzieży na różnice mentalne i kulturowe obu krajów.

Rozpoczęcie realizacji projektu: 2022-06-01

Zakończenie projektu: 2023-08-31

Wartość projektu: 52 663,00 EUR

Uczestnicy: ok. 28 uczniów PZS w Łopusznie oraz towarzyszących im 3 nauczycieli szkoły

Opis (cele, rezultaty, działania): Realizacja mobilności międzynarodowej dla uczniów szkoły, polegająca na realizacji zagranicznych staży, mająca na celu wzmocnienie ich kompetencji zawodowych i językowych. Mobilności będą sprowadzały się do jednego wyjazdu grupy na okres dwóch tygodni do Grecji lub Włoch.

Inne uwagi: Projekt finansowany był w 100% ze środków UE (Erasmus+), zaliczka 80%, po zakończeniu projektu płatność końcowa 20%.

Cele projektu to:

  • Podniesienie kwalifikacji uczestników;
  • Rozwijanie ich kompetencji i umiejętności zawodowych;
  • Zwiększenie ich szans na regionalnym i europejskim rynku pracy;
  • Rozwinięcie umiejętności komunikowania się w języku obcym z użyciem terminologii specjalistycznej i mowy potocznej;
  • Przełamywanie barier kulturowych;
  • Podniesienie jakości usług świadczonych w zakładach pracy;
  • Zwiększenie motywacji do dalszego rozwoju zawodowego;
  • Rozwój umiejętności pracy w grupie oraz radzenia sobie z różnymi problemami;
  • Nauka efektywnego zarządzania czasem i otrzymaną gotówką.

Link do szkolnego profilu:

https://zsp5lopuszno.pl/powiatowy-zespol-szkol-w-lopusznie-rozpoczal-realizacje-nowego-projektu-o-nazwie-staze-zagraniczne-droga-ku-lepszej-przyszlosci-2022-1-pl01-ka121-vet-000066134-projek/ Link

Link do grupy FB
https://www.facebook.com/groups/185641467189465

Dodaj komentarz