SPORT
KALENDARZ
grudzień 2023
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Siódmego marca reprezentacja uczniów i uczennic Powiatowego Zespołu Szkół w Łopusznie wzięła udział w Mistrzostwach Szkół Powiatu Kieleckiego w Piłce Siatkowej. Organizatorami zawodów było Starostwo Powiatowe w Kielcach oraz Zespół Szkół Leśnych im. Romana Gesinga w Zagnańsku. W turnieju brały udział po 4 drużyny w każdej kategorii (chłopcy-dziewczęta), a system rozgrywek to każdy z każdym. Reprezentanci PZS w Łopusznie zmierzyli się z drużynami gospodarzy oraz szkół z Chęcin i Bodzentyna.

Nasi zawodnicy odnieśli sukces i zajęli wysokie miejsca: w kategorii chłopców osiągnęli zwycięską pierwszą lokatę, natomiast drużyna dziewcząt wywalczyła drugie miejsce. Zwycięzcy otrzymali puchary, medale oraz dyplomy. Wyłoniono także najlepszą zawodniczkę i zawodnika turnieju danej szkoły  – okazał się nim uczeń klasy IV G, Adam Król. Oliwia Robak, uczennica klasy III G, została nagrodzona jako najlepsza zawodniczka drużyny dziewcząt, a kolejne wyróżnienie – dla najlepszego zawodnika całych Mistrzostw – powędrowało do Jakuba Barcickiego z klasy III C.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspaniałą grę i wcześniejsze rzetelne przygotowania do zawodów, gratulujemy licznych zwycięstw podczas Mistrzostw oraz życzymy dalszych sukcesów.

Opiekunowie: Magdalena Kałuża i Łukasz Uranek

Dodaj komentarz