SPORT
KALENDARZ
Sierpień 2020
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
oferta edukacyjna

W dniu 27 listopada uczniowie klas maturalnych technikum (IVD i IVG) Powiatowego Zespołu Szkół w Łopusznie zorganizowali apel, którego tematem przewodnim był szacunek do siebie i innych.


Powszechnie wiadomo, że kultura obowiązuje wszystkich. Choć od dziecka uczymy się dobrych manier, w codziennym życiu nie zawsze kierujemy się zasadami savoir vivre’u i spotykamy się z niewłaściwymi zachowaniami, choćby takimi, jak: nieustępowanie miejsca starszym podczas jazdy autobusem, brak powitań przy spotkaniu z nauczycielami, sąsiadami, podczas wchodzenia do miejsc publicznych; brak pożegnań, zaśmiecanie miejsc publicznych, środowiska; głośne rozmowy telefoniczne w pociągu, autobusie, na ulicy, w kinie, restauracji. Nie szanujemy również prawa innych do wypoczynku, spokoju i ciszy w środkach komunikacji publicznej, hotelu, teatrze, podczas wakacji.
 Właśnie dlatego najstarsi uczniowie naszej szkoły w krótkiej inscenizacji przedstawili czego należy się wystrzegać i o czym trzeba koniecznie pamiętać, by móc o sobie powiedzieć, że jest się człowiekiem dobrze wychowanym.

 „O tym jacy jesteśmy, nie świadczy wykształcenie, wiek, majątek, wygląd, ale to, jak traktujemy drugiego człowieka”. Słowa te stały się myślą przewodnią konkursu na najkulturalniejszego ucznia/uczennicę Powiatowego Zespołu Szkół w Łopusznie.

Pomysłodawcami i organizatorami konkursu byli gospodarze spotkania. Swoje głosy w plebiscycie oddali: dyrekcja, nauczyciele, niepedagogiczni pracownicy szkoły, uczniowie.

Oto zwycięzcy konkursu:

– w klasach I:

Natalia Lizurej – IG

Mateusz Domagała – IH

Adrian Chruściak – IA

– w klasach II i III

Weronika Grzegorczyk – IIA

Kacper Sornat – IIA

Gratulujemy!

Następnie uczniowie biorący udział w projekcie „Ponadnarodowa mobilność uczniów pierwszy krok do kariery”, realizowanym w ramach programu PO WER i współfinansowanym przez Unię Europejską, przedstawili prezentację z pobytu na Litwie. Młodzież podsumowała pracę w projekcie oraz wskazała korzyści, jakie niosą za sobą tego typu inicjatywy podejmowane przez naszą szkołę.

Bardzo dziękujemy organizatorom apelu za kreatywność i odwagę za zmierzenie się z tak trudnym tematem.

 

 

Dodaj komentarz