SPORT
KALENDARZ
październik 2021
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

InfoW ramach realizowanego  przez PZS w Łopusznie projektu „Rozszerzona matura – świadoma inwestycja w przyszłość” utworzony został Szkolny Punkt Informacji i Kariery (SPINKA). Jest to miejsce, w którym dostępny jest dla uczniów szkolny doradca zawodowy.

Szkolny punkt Informacji i Kariery oferuje młodzieży pomoc w:

  • Zaplanowaniu własnego rozwoju zawodowego
  • Poznaniu zawodów przyszłości
  • Przygotowaniu do wyboru szkoły wyższej i przyszłego zawodu
  • Znalezieniu informacji o uczelniach wyższych, oferowanych kierunkach
    i zasadach rekrutacji
  • Poznaniu swoich mocnych stron
  • Skonfrontowaniu swoich możliwości z wymaganiami zawodów

W ramach projektu prowadzone są  także zajęcia warsztatowe z zakresu doradztwa zawodowego zgodnie z opracowanym harmonogramem. Warsztaty poświęcone są aktywizacji zawodowej uczestników, poznaniu przez nich własnych możliwości oraz ukierunkowaniu ich na planowanie kariery zawodowej. Uczniowie podczas zajęć  zdobywają  również informacje o możliwościach pozyskania środków finansowych pochodzących z Unii Europejskiej na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej. Beneficjenci projektu wspólnie opracują przykładowe projekty ścieżki rozwoju zawodowego oraz wzory biznesplanów dla wybranych rodzajów działalności gospodarczej.

Dodaj komentarz