SPORT
KALENDARZ
Sierpień 2020
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
oferta edukacyjna

DSC_3040W ramach realizowanego projektu „Rozszerzona matura – świadoma inwestycja w przyszłość” w ramach Poddziałania 8.3.4 „Rozwój szkolnictwa ponadpodstawowego w budowaniu kompetencji kluczowych” RPOWŚ, 46 uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. kard. Karola Wojtyły w Łopusznie wzięło udział w 16-godzinnym kursie „Szybkie czytanie, zapamiętywanie i efektywne uczenie się”.

Beneficjenci poznali na nim wybrane techniki efektywnego uczenia się i zapamiętywania: Łańcuchową Metodę Skojarzeń, Zakładkową Metodę Zapamiętywania i Techniki Słów Zastępczych. Ponadto młodzież doskonaliła umiejętność koncentracji uwagi oraz uczestniczyła w licznych ćwiczeniach usprawniających działanie półkul mózgowych. Poznane techniki zapamiętywania oparte na m.in zakładkach obrazkowych i liczbowych, pozwolą uczniom na usprawnienie procesu efektywnego uczenia się oraz będą przydatne w codziennych czynnościach (np. zapamiętywanie ciągów liczb, wyrazów czy listy zakupów).
Szkolenie prowadził pan Marek Szurawski – specjalista w zakresie treningu interpersonalnego, zwłaszcza metody treningu pamięci, sprawnego myślenia i rozwoju osobowości; autor książek „Pamięć na całe życie”; „Pamięć i intelekt. Trening mistrzowski”, „Pamięć. Trening interaktywny”.

Dodaj komentarz