maj 2024

Powiatowy Zespół Szkół w Łopusznie spotkało ogromne wyróżnienie – odbyły się tu obchody Wojewódzkiego Zakończenia Roku Szkolnego 2022/2023. Tę wyjątkową uroczystość swoją obecnością uświetnili znamienici, licznie przybyli goście, m.in.: Dyrektor Departamentu Kształcenia Ogólnego i Podstaw Programowych w Ministerstwie Edukacji i Nauki Pan Artur Górecki, Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Pani Agata Wojtyszek, Wojewoda Świętokrzyski Pan Zbigniew Koniusz, Świętokrzyski Kurator Oświaty Pan Kazimierz Mądzik, Świętokrzyski Wicekurator Oświaty Pani Katarzyna Nowacka, Dyrektor Wydziału Nadzoru Pedagogicznego i Strategii Kuratorium Oświaty Pani Beata Niziołek, Dyrektor Wydziału Organizacji i Rozwoju Edukacji Kuratorium Oświaty Pani Zdzisława Wielguszewska, przedstawiciele organu prowadzącego w osobach: Starosta Kielecki Pan Mirosław Gębski, Członek Zarządu Powiatu Kieleckiego Pan Mariusz Ściana, Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury, Sportu I Turystyki Pani Izabela Dziewięcka oraz przedstawiciele władz samorządowych i lokalnych, uczelni wyższych, dyrektorzy placówek oświatowych, przychylni szkole miejscowi przedsiębiorcy, poczty sztandarowe 27 szkół województwa świętokrzyskiego, nauczyciele i rodzice.

Obchody rozpoczęły się Mszą świętą, która ze względu na złe warunki pogodowe odbyła się w sali gimnastycznej. Nabożeństwo celebrowane było przez Księży Karola Zegana, Waldemara Wiśniowskiego, Pawła Ścisłowicza oraz Karola Stacha. Następnie Pani Dyrektor Agnieszka Prędota-Gad powitała serdecznie wszystkich uczestników uroczystości. Kolejnym punktem były okolicznościowe przemówienia gości, w których podkreślano znaczenie wiedzy i wykształcenia jako ważnych dla młodego człowieka wartości. Następnie z rąk Pana Starosty Kieleckiego Mirosława Gębskiego stypendium otrzymały nasze uczennice: Zuzanna Bernat z klasy II A liceum, Olha Nakazniuk z klasy II E technikum, Amelia Zbroszczyk z klasy I H branżowej szkoły I stopnia oraz młodzież z pozostałych powiatowych szkół.
Dyrekcja Szkoły wręczyła zaś pamiątkowe statuetki uczniom, którzy otrzymali promocję z wyróżnieniem do następnej klasy. Nie mogło zabraknąć utrzymanej w pogodnej tonacji części artystycznej, podczas której oprócz występów tanecznych i wokalnych młodzieży, w humorystyczny sposób zostały zaprezentowane chętnie wybierane kierunki kształcenia naszej szkoły.
Na koniec głos ponownie zabrała Pani Dyrektor, która złożyła zebranym życzenia zdrowych i bezpiecznych wakacji. Ta wspaniała uroczystość nie mogła udać się bez zaangażowania wielu osób. Dziękujemy serdecznie Wszystkim, którzy swoim poświęceniem nadali ostatniemu dniu roku szkolnego niezapomniany charakter: dostojnym Gościom za liczne przybycie i wygłoszone przemówienia; wszystkim Księżom za skierowane Słowo Boże i Mszę Św.; zespołowi Soli Deo za piękny śpiew i oprawę Mszy Św.; Nauczycielom i pozostałym Pracownikom Szkoły za trud włożony w rzetelne przygotowanie uroczystości, poczęstunku oraz opiekę nad młodzieżą; Uczennicom i Uczniom za godną obecność.