maj 2024

16 czerwca uczniowie PZS w Łopusznie wzięli udział w wycieczce do Energylandii w Zatorze. Celem wyjazdu było rozwijanie i doskonalenie sprawności ruchowej oraz zręcznościowej, orientacji w przestrzeni a także integracja młodzieży z różnych klas.

Energylandia to wyjątkowy park rozrywki, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Potężny kompleks, gdzie znajduje się ponad 70 atrakcji, 40 różnego rodzaju nowoczesnych urządzeń, 13 Rollercoasterów oraz interaktywne gry i sceny widowiskowe w czterech strefach.

Swoją przygodę uczniowie rozpoczęli od najbardziej ekstremalnej strefy, przeznaczonej dla wszystkich żądnych mocnych wrażeń. Takie emocje zapewniła na pewno najnowsza kolejka Zadra. Kolejną dawkę adrenaliny dostarczyły nam koło Aztec, zjeżdżalnia Dragon RMF czy Boomerang. Najodważniejsi śmiałkowie skorzystali z najwyższego i najszybszego megacoastera w Europie – Hyperiona. Nie zabrakło też chętnych na atrakcje wodne.

Na zakończenie szaleństw w parku większość uczestników zdecydowała się na spokojne karuzele, gdzie można było odpocząć po całym dniu wrażeń. Każdy bawił się świetnie przez cały czas. Młodzież wyjeżdżała z parku z nadzieją, że za rok znów tu przyjedzie.