SPORT
KALENDARZ
Sierpień 2020
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
oferta edukacyjna

W dniu 10 czerwca 2017 roku 46 beneficjentów projektu „Rozszerzona matura- świadoma inwestycja w przyszłość” współfinansowanego ze środków EFS w ramach RPOWŚ, wzięło udział w bezpłatnym wyjeździe warsztatowym w Góry Świętokrzyskie. Trasa wycieczki obejmowała Bałtów – Krajno- Świętą Katarzynę – Łysicę – Górę Chełmową.Pierwszym punktem programu wyjazdu była wizyta w Parku Jurajskim w Bałtowie – pierwszym w Polsce parku tematycznym poświęconym dinozaurom, gdzie znajdują się jedne z najstarszych skamieniałości gadów mezozoicznych w Europie oraz ich rekonstrukcje.  Młodzież zwiedzała JuraPark, Prehistoryczne Oceanarium, Muzeum Jurajskie i Bałtowski Zwierzyniec.
Następnie uczestnicy projektu zwiedzili Park Miniatur w Krajnie. Mieli tam możliwość obejrzenia modeli najbardziej znanych obiektów dziedzictwa Kulturowego Europy, w tym również tych znajdujących się na światowej liście UNESCO.
Podczas wyjazdu beneficjenci projektu uczestniczyli również w zajęciach terenowych z geografii oraz biologii podczas których poznali budowę geologiczną i rzeźbę terenu Gór Świętokrzyskich. Obserwowali różne zjawiska przyrodnicze, m.in. erozję, wietrzenie mrozowe czy akumulację. Wejście na Łysicę oraz Górę Chełmową pozwoliło obserwować współczesne procesy i czynniki rzeźbotwórcze oraz poznać bogatą florę i faunę Regionu Świętokrzyskiego.
Wyjazd umiliła piękna, słoneczna pogoda oraz dobre humory beneficjentów projektu i ich opiekunów. 

           

 

Dodaj komentarz