SPORT
KALENDARZ
wrzesień 2022
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

W dniu 12 kwietnia 2022 r. w siedzibie Enea Elektrownia Połaniec SA w Zawadzie ogłoszono wyniki i wręczono nagrody laureatom XVIII Konkursu Wiedzy o NSZZ „Solidarność” organizowanego przez Region Świętokrzyski NSZZ „Solidarność” i Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty. Firma Enea Połaniec była partnerem tegorocznego Konkursu. Partnerstwo zaowocowało nie tylko cennymi nagrodami, ale także dodatkową atrakcją dla laureatów, jaką było zwiedzanie elektrowni. Uczniowie zobaczyli cały proces powstawania energii elektrycznej, bez której trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie współczesnego świata.


Piotr Duda – Przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”, który objął Honorowy Patronat nad Konkursem wyraził nadzieję, że zdobyta przez uczniów wiedza podczas przygotowywania się do Konkursu przyczyni się praktycznie do łatwiejszego i mądrzejszego wejścia w dorosłe zawodowe życie.
W XVIII Konkursie Wiedzy o NSZZ „Solidarność” uczestniczyło ponad 220 uczniów z 13 szkół ponadpodstawowych z województwa świętokrzyskiego. Spośród nich w dwóch etapach wyłoniono 11 laureatów. W poczet laureatów weszła uczennica Powiatowego Zespołu Szkół w Łopusznie Wiktoria Kowalczyk z Kl. III a. Gratulujemy serdecznie.
Konkurs nie należy do najłatwiejszych, a stosunkowo duże zainteresowanie nim uczniów pokazuje, że dla młodych ludzi takie dziedziny, jak: najnowsza historia Polski, „Solidarność”, rola związków zawodowych w zakładach pracy są na tyle atrakcyjne, że warto zdobywać i poszerzać o nich wiedzę.

Dodaj komentarz