SPORT
KALENDARZ
wrzesień 2023
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół w Łopusznie pod opieką szkolnego koordynatora programu Pani Anety Kryszczak oraz Pani Anny Skrzypczyk mieli niecodzienną okazję, aby zweryfikować swoje wyobrażenia o pracy w różnych zawodach i na różnych stanowiskach.

Poprzez odbycie jednodniowej wizyty w firmach prywatnych, przedsiębiorstwach państwowych oraz instytucjach, zyskali szansę na lepsze przygotowanie do wejścia na rynek pracy. W naszej szkole Dzień Przedsiębiorczości to już tradycja. Sprzyja podejmowaniu przez młodych ludzi trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej. Przedsiębiorcy, młodzież oraz rodzice bardzo cenią takie inicjatywy.

Tegoroczna edycja odbyła się dnia 22 marca. Uczniowie mieli okazję podejrzeć m.in. pracę lekarzy, policjantów, strażaków. Duże zainteresowanie wzbudziła praca w biurach rachunkowych, salonach kosmetycznych i fryzjerskich. Starostwo Powiatowe, Urzędy Gmin, Żłobek, drukarnia, siłownia, bawialnia, zakład ślusarski, stolarnia, sklep zoologiczny i jeszcze wiele innych miejsc to przykłady, gdzie uczniowie odbyli swoje praktyki. Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich przedsiębiorców, dzięki którym młodzież pozyskała informacje o danych zawodach oraz wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do wykonywania pracy na poszczególnych stanowiskach. Uczniowie stwierdzili słuszność swoich poglądów i planów o wymarzonym zawodzie oraz związku pomiędzy wykształceniem, a karierą zawodową.

Dodaj komentarz