SPORT
KALENDARZ
Lipiec 2020
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
oferta edukacyjna

22 października 2019r. w naszej szkole rozpoczęliśmy cykl apeli tematycznych, przygotowywanych przez poszczególne klasy.  Jako pierwsza krótki montaż przygotowała klasa IIIA liceum wraz z wychowawcą p. H. Czeszek. Myślą przewodnią tego wystąpienia były słowa papieża Jana Pawła II „Wymagajcie od siebie, nawet gdyby inni od Was nie wymagali”. Uczniowie słowem, piosenką, a także scenką sytuacyjną przybliżyli swoim koleżankom i kolegom przesłanie wypowiedzi papieża. Przygotowali też słowa – klucze, by stały się drogowskazem w życiu każdego młodego człowieka.

   Następnie przedstawili przykłady własnej działalności klasowej, cyt.: „ Jesteśmy klasą, której nieobce są te idee. Aktywnie działamy w wolontariacie, współtworzymy Szkolne Koło Wolontariatu, organizujemy akcje charytatywne, bądź przyłączamy się do tych, które organizują inni. W tym sensie wymagamy od siebie więcej, nikt nas do tego nie zmusza. Pomagamy innym  i czujemy ogromną satysfakcję z tej działalności. W innych sferach szkolnego życia również staramy się być obecni, widoczni, bo tak chcemy, takie są nasze wyobrażenia o współuczestniczeniu w życiu szkoły”. Na zakończenie tej części apelu uczennica kl. IIIA Urszula Stachura zaśpiewała piosenkę pt.„Małe skrzydła” z repertuaru Ani Dąbrowskiej.

   W kolejnej części apelu dyr. szkoły p. Teresa Pasowska wyróżniła uczniów odnoszących sukcesy w różnych dziedzinach, podziękowała za zaangażowanie w życie szkoły, a także przedstawiła harmonogram kolejnych apeli.

  

 

Dodaj komentarz